Svečanost u okviru projekta "Kladovo transport - Kladovo juče, danas, sutra"

Svečani program u okviru projekta "Kladovo transport - Kladovo juče, danas, sutra" koji za temu ima obeležavanje 80 godina od Kladovskog transporta Jevreja iz Nemačke, Austrije i Čehoslovačke preko Dunava do Palestine.

Program su uveličali učenici naše škole numerama na gitari, harmonici i klaviru, a na kraju programa hor pod rukovodstvom Jesenke Jovetić, otpevao je kompoziciju "Jerusalim od zlata", na oduševljenje svih prisutnih.

Učestvovali su:

• - Ivana Boldorac (solista iz hora) koja je otpevala pesmu "Kad ja pođoh na Bembašu" uz pratnju nastavnika harmonike Dušana Novčića
  • - Stefan Birić (treći razred klavira) iz klase nastavnice Maje Milošević
    Program: F.Behr, "Kamp cigana"
  • - Danilo Bojanić (peti razred gitare) iz klase nastavnika Nikole Mišića
    Program: H.Ferer, "Tango br. 3"
  • - Doroteja Radulović (četvrti razred klavira) iz klase nastavnice Danijele Birić
    Program: F.Burgmiler, "Slatki jadi"
  • - Nikola Šepecanović (peti razred harmonike) iz klase nastavnika Dušana Novčića
    Program: V.Kalinikov, "Minijatura"
  • - Hor OMŠ "Konstantin Babić", pod rukovodstvom nastavnice Jesenke Jovetić
    Program: H.Pul "Jerusalim od zlata"
    Klavirska saradnja: Maja Milošević
    Pratnja na violini : Ivana Perić

Zahvaljujemo se udruženju "Trag" i profesorki istorije, Ivani Radulović, koja je realizovala ovaj projekat.